Słuchawki douszne

yamaha audio

Słuchawki douszne to najmniejszy z dostępnych na rynku modeli słuchawek. Choć były bardzo popularne to jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Wszystko wynika z faktu wspomnianego ich małego rozmiaru. Te małe kuleczki umieszcza się w kanale słuchowym, a właściwie na samym jego brzegu. Z tego względu nie są wstanie dobrze się tam utrzymać, a użytkownik musi co jakiś czas je poprawiać.

Co gorsza zdarza się, że podczas mocniejszych ruchów głową po prostu wypadają, a przecież nie o to w słuchaniu chodzi, aby siedzieć w bezruchu. Słuchawki douszne miały mieć zastosowanie podczas joggingu, jazdy na rowerze, czy innej aktywności fizycznej. Również stanowią zestaw z wieloma telefonami komórkowymi, gdzie mogą mieć zastosowanie w systemach głośnomówiących. Warto jednak zwrócić uwagę, że dyskomfort użytkowania to nie jedyna wada słuchawek. Niestety w tym przypadku również jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia.

Szczególnie ze względu na brak izolacji od docierających z zewnątrz dźwięków. Mimo wyszczególnionych wad słuchawki douszne mają swoich zwolenników, gdyż mają jednak swoje zalety. Przede wszystkim są małe i tym samym dyskretne. Ich mobilności oraz duża wytrzymałość sprawia, że producenci dokładają wszelkich starań, aby stworzyć bardziej anatomiczne wersje. Na rynku pojawia się wiele wersji słuchawek dousznych, które są wstanie dopasować się do indywidualnej budowy ucha.

Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo ciągłego poprawiania oraz wypadania słuchawek.